על נתניה והסביבה

תוכן עניינים

אזור השרון בורך בערים מרכזיות רבות, אך מעל לכולן, עולה בירת השרון, היא נתניה, הממוקמת כשביעית בגודלה במדינת ישראל. אז מהם הנתונים אשר הופכים את העיר לאטרקטיבית, מהן האטרקציות ואזורי התעסוקה בעיר ומה עליכם לעשות באם החלטתם לעבור לעיר? על נתניה והסביבה – הישארו עמנו.

 

אזור השרון – הפנינה של מישור החוף

אזור השרון נודע כאחד האזורים היוקרתיים בישראל. האזור המדובר, אשר משתרע החל מנחל אלכסנדר בצפון ונגמר בנחל הירקון בואכה תל אביב, כולל שטחו ערים רבות ומרכזיות בישראל, דוגמת גבעתיים, הוד השרון, הרצליה ועוד.

אולם, לצד ערים רבות בנקודה זו, עולה אחת ותופסת את מקומה כגדולה, וייתכן שגם האטרקטיבית ביותר בקרב ערים אלו. הכירו את נתניה.

 

על נתניה והסביבה – הכירו את בירת השרון

נתניה, הנקראת גם עיר היהלומים, זכר לתעשיית היהלומים הענפה שהתקיימה באזור בעבר, היא אחת הערים הגדולות בישראל. ככלל, העיר מאופיינת בהיותה מישורית ברובה, עם גובה ממוצע הנאמד בכ – 28 מטרים מגובה הים.

העיר, אשר קרויה על שם הנדבן נתן שטראוס, מהווה העיר השביעית בגדולה בישראל, ועתידה לשמש כאחד האזורים המטרופוליטניים הגדולים בישראל. מוזמנים לצלול עמנו לנתוני העיר, אשר ימחישו לכם את איכותה של העיר.

 

נתוני אוכלוסייה בנתניה

את איכות העיר ניתן לראות בנתוני האוכלוסייה המקומיים. בעוד בשנת 2003, שיעור תושבי העיר נאמד בכ – 167,051, אשר הציגו גידול של כ – 1.36% לעומת השנה שקדמה לה, נכון לשנת 2018 עמד מספר התושבים בעיר על כ – 246,000, נתון המשקף גידול של 47.3% בתקופה של – 15 שנים.

כמו כן, ניתן לראות שהעיר משמשת בית למגוון רחב של אוכלוסיות. העיר משמשת בית לכ – 109,000 רווקים ורווקות ולמעלה מ – 50,000 זוגות נשואים. מעבר לכך, 20% מאוכלוסיית העיר הם בני גילאים 44 – 30, ולצד זאת, בעיר כרים למעלה מ – 800 איש אשר חצו את גיל 100(!).

 

חינוך בנתניה והסביבה

אחד הפרמטרים בזכותם נודעת העיר באופן המקיץ ביותר הוא החינוך בעיר, שכן לצד חינוך מקיף למדי לגיל הרך, מעניקה נתניה רבתי אפשרויות רבות של חינוך אקדמאי ומקצועי.

 

חינוך יסודי ועל יסודי – היצע רחב

בנתניה וסביבתה פועלים למעלה מ – 400 גני ילדים, אשר מציגים גיוון רחב של תצורות חינוך, בהם חינוך ממלכתי, דתי לאומי וכן חינוך מיוחד. מעבר לכך, משמשת העיר בית לכ – 57 בתי ספר ברמה יסודית, 26 מוסדות השכלה תיכונית ועוד רבים.

 

חינוך אקדמאי – אבן שואבת

מעבר לחינוך היסודי ועל יסודי בעיר, אשר מושך משפחות רבות אל גבולות העיר, מתגלה החינוך האקדמאי בעיר ובסביבתה כבעל ערך מוסף.

מעל לכולם, ניצב מכון וינגייט, המוסד המוביל ללימודי ספורט בישראל, אשר הוקם כבר בשנת 1944. לצדו, ניתן למצוא את מכללת נתניה, היא מכללה פרטית, שאומנם אינה מתוקצבת על ידי המל"ג, אך על רקע היותה פרטית מאפשרת לימוד עם מיטב המרצים במדינת ישראל.

כמו כן, העיר מציעה מגוון אפיקי לימוד נוספים, בהם מוסדות רבים ללימודי אנגלית, פסיכומטרי, וקורסים מקצועיים שונים, דוגמת מכללת אורט ללימודי הנדסאות וטכנולוגיה.

 

תעסוקה בנתניה והסביבה

בניגוד לתפיסה שייתכן והשתרשה בראשכם, לפיה עיקר התעסוקה באזור גוש דן מצויה בתל אביב רבתי, עולה נתניה וממצבת את עצמה כיעד תעסוקה ופיתוח אישי משמעותי למדי.

ראשית, בעיר מצוי אזור התעשייה פולג, או בשמו הרשמי, קריית ספיר, אשר נפרס לאורך כ – 5,000 דונם, תא שטח המגדיר אותו כאחד מהגדולים בישראל. לצד אזור תעשייה זה מצויה קריית אליעזר, אזור תעשייה נוסף אשר נודע כישן מבין השניים.

מעבר לכך, במסגרת פרויקט שהחל בשנה האחרונה, החלה עיריית נתניה באישור שטחי תעסוקה בהיקף של 12 מיליון מטרים רבועים, אשר ישתוו בגודלם לכל שטחי המסחר הבנויים במחוז תל אביב. משכך, נתניה עתידה להיות אחד מאזורי המסחר והתעסוקה הגדולים בישראל.

 

ענף התיירות – מתיישב עם המיתוס

אם בתעסוקה עסקינן, לא ניתן שלא לעמוד על ענף התיירות בעיר, שכן המיתוס, אודות תיירים שנשרפים בחום של נתניה (ממוצע של 24 מעלות ומעלה לאורך 8 חודשים בשנה), מתברר כנכון.

ככלל, בשנת 2017, לנו בנתניה שיעור של כ – 610 אלף לינות, אשר תפסו למעלה מ – 60% מתפוסת החדרים בעיר. מספר זה מוביל לאפיקי תעסוקה רבים, ומעבר לכך, לאטרקציות רבות המצויות בסביבת העיר.

 

אטרקציות ותיירות בנתניה והסביבה

ראשית, לא ניתן לדבר על נתניה מבלי לדבר על קניון עיר ימים. הקניון אשר נודע כאחד המרשימים בארץ, משתרע לאורך 35 דונם, ומעניק להולכים והשבים אפשרות לשופינג בעשרות חנויות מותגים, בתי קפה ומסעדות, וחלקו החיצוני שטחים ירוקים ופארקים ציבוריים על רקע נוף הים.

ואם הזכרנו את הים, לנתניה אחד החופים היפים והאטרקטיביים בישראל, הוא חוף פולג. החוף משמש בית לגולשי קיט רבים ולחובבי אקסטרים ימי מכל סוג, וכן מצויים בו מתקני כושר וספורט, וכן את חוף ינאי, הנודע בזכות השקט והפסטורליות שבו.

בנוסף, כוללת העיר אנדרטאות רבות, דוגמת אנדרטת הניצחון, אשר הוקמה לזכר ניצחון הצבא האדום על גרמניה הנאצית.

 

יתרונות העיר – אז מה למדנו?

כפי שראינו, לנתניה עומדים יתרונות רבים, ועליהם מעיד גידול האוכלוסין המסיבי באזור. החל מאפיקי החינוך בעיר, אשר מאפשרים למשפחות עם ילדים וסטודנטים המתחילים את חייהם העצמאיים לעבור לעיר, דרך שיעור התעסוקה בעיר, אשר מגולם הן באזורי התעשייה והן בשיעור התיירות הנכנס, וכלה בתיירות בעיר והאטרקציות אשר זו מספקת לטובת המקומיים.

משכך, ככל שאתם מעוניינים למצוא עיר חדשה למגורים, ונתניה מהווה אפשרות בשבילכם, אל תעשו זאת ללא המקצוענים.

 

נסיה סוכנות נדל"ן – מומחית לנתניה והסביבה

כאמור, באם ברצונכם להגיע לאזור השרון, והחלטת שנתניה היא החלופה העדיפה, נסיה סוכנות נדל"ן היא הכתובת בשבילכם. לאחר פנייתכם, נתחיל לחפש באופן קדחתני וחסר פשרות אחר הנכס האידאלי עבורכם, אשר יענה על כלל הדרישות, החל ממחיר, דרך מוסדות חינוך וכלה בפארקים ציבוריים ואזורי בילוי.

המידע באתר מהווה מידע ראשוני ואינו מהווה כל יעוץ. למען הסר כל ספק, האחריות לכל תוצאה בשל הסתמכות על התוכן באתר תחול על הגולש בלבד.

דילוג לתוכן